Terény MS na vlastní kůži: WOC Tour 2021

23. 6. 2020

Zatímco diáře na rok 2021 teprve sjíždějí z výrobních linek, spousta orientačních běžců už má o svém programu na 3.-10. července příštího roku jasno: navštívit Mistrovství světa. Kromě fandění elitním závodníkům a výletů do okolí pro vás připravujeme také unikátní možnost poznat z pohledu závodníka ty nejkrásnější a nejnáročnější terény, ve kterých se poběží o světové medaile.

Spolu s Mistrovstvím světa se na severu Čech uskuteční šestidenní šestietapové závody WOC Tour. Naším cílem je nabídnout atraktivní doprovodný program tak, aby se účastníci doprovodných závodů podívali co nejvíce do terénů MS a zároveň, aby umožňoval uskutečnit také výlety do okolí – na hrady Bezděz, Houska nebo Kokořín v Máchově kraji, rozhledny a vrcholy Jizerských hor nebo třeba do skalních měst Českého ráje.

Závodit se bude v pěti lesních etapách a jednom sprintu a to ve všech kategoriích – od nejmladších žáků až po nejstarší veterány. Do celkového hodnocení WOC Tour se bude započítávat etap pět. Závody se uskuteční v okolí Doks, na Kokořínsku a v Jizerských horách. Těšit se tedy můžete na pestrý mix hlubokých pískovcových údolí, kamenité žulové stráně Jizerských hor i na rovinaté, ale skalnaté terény.

Pro WOC Tour 2021 byl stanoven limit na 2 500 účastníků. Pozvánka se základními informacemi byla právě zveřejněna na oficiálním webu WOC Tour 2021 a přihlášky budou spuštěny na podzim. Save the date! Těšíme se na vás!

 

 

Den Datum WOC Tour Program WOC
Program Program
Sobota 3. července příjezd, trénink Individual Sprint Q,Individual sprint F, příjezd
Neděle 4. července E1 – zkrácená klasika (nebo krátká) Mixed relay, zahajovací ceremoniál
Pondělí 5. července E2 – klasická trať Middle Q
Úterý 6. července E3 – krátká trať Middle F
Středa 7. července E4 – sprint Free day
Čtvrtek 8. července E5 – klasická trať Relay
Pátek 9. července E6 – krátká trať Long 
Sobota 10. července odjezd odjezd