Jablonec orienťákům zaslíbený. Znáte ho ale i jinak?

29. 6. 2022

Letní kolo seriálu Czech O-Tour se nezadržitelně blíží. Tentokrát máme pro závodníky nachystané unikátní terény v srdci Jizerských hor a pořádajícím klubem je OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou, pořadatel nedávného MČR na krátké trati.

Tatran je tradičně podporován svým domovským městem, a proto je nám ctí, že nad těmito závody převzal záštitu náměstek primátora statutárního města Jablonec nad Nisou pan David Mánek.

Jablonec nad Nisou má 45 tisíc obyvatel a leží v nadmořské výšce 500 m n.m. Říká se, že buď tu jdete do kopce nebo prší.. Nicméně vloni při MS jsme měli během middlu krásný slunečný den, tak doufejme, že se na nás stejné štěstí usměje i letos.

 

Město skla a bižuterie

V Jablonci i okolí se takřka na každém kroku setkáte s uměním zdejších sklářů a s křehkou krásou jejich skleněných výrobků a bižuterie. Za návštěvu určitě stojí jedinečné Muzeum skla a bižuterie, včetně nově otevřené skleněné přístavby s expozicí vánočních ozdob.

Právě v Jablonci nad Nisou a okolí začaly příběhy světoznámých značek jako Swarovski nebo Riedel.

 

 

Město i hory jako na dlani

V Jizerských horách je opravdu mnoho rozhleden a vyhlídkových míst. Několik z nich stojí v blízkosti Jablonce nad Nisou. Chcete-li z výšky pohlédnout na město, vydejte se na návrší zvané Petřín. Odsud uvidíte celé město se všemi jeho významnými stavbami včetně přehrady i větší části Jizerských hor. Výletní restaurant zde stojí již od roku 1906. Rozhledna je sice nyní uzavřena, ale vyhlídkové místo je přístupné.

 

Jablonecké moře

K odpočinku, ale i ke sportu zve jablonecká přehrada Mšeno, místními přezdívaná Jablonecké moře, která kromě ochrany před povodněmi poskytuje skvělé rekreační zázemí. Vedle možnosti si zde zaplavat, je tu zázemí pro vodní sporty, in-line dráha, běžecké trasy a množství dětských hřišť v těsné blízkosti.

Jablonec nad Nisou zve všechny, kteří hledají pestrou a aktivní dovolenou. Další tipy najdete na webu Visit Jablonec.

Projekt Po stopách Mistrovství světa – Czech O-Tour 2022 podpořilo statutární město Jablonec nad Nisou.