Kokořínsko: 6 týdnů do startu

19. 9. 2022

Třetí a závěrečné kolo seriálu Czech O-Tour 2022 vás zavede do pískovcových skal na Kokořínsku. Vloni se zde během MS běžela klasická trať a štafety. Vás zde čeká krátká a klasická trať. Co již můžeme prozradit? 

 

Prostor závodů

Oba dva závody se uskuteční v proslaveném prostoru kolem Husí cesty a vrchu Čap, kde ale orienťácká veřejnost neměla tolik možností si zaběhat. Pískovcové skály v různých formacích, často i v patrech. Mnoho údolí, průchodů, místy prudké svahy a většinou vzrostlý borový les, běh může ztěžovat vyšší borůvčí. V rámci loňského Mistrovství světa zde světoví závodníci soutěžili ve štafetách a a na klasické trati (podívejte se na sestřih ze závodu štafet a klasiky).

 

Shromaždiště

Shromaždiště závodů bude situováno na louku u Dřevčic hned pod krásnými skalními stěnami (GPS: 50.5733347N, 14.4854072E). Právě toto místo bylo původně vybráno jako dějiště závodů MS ve štafetách a na klasické trati, nakonec rok a půl před konáním MS bylo přesunuto do nedalekých Heřmánek na žádost stavitelů tratí.  Na místě najdete sportovní stánky O-RUN, Sporticus nebo Sportvogl, dále také připravujeme školu tejpování s GemMedical a pochopitelně myslíme i na váš žaludek. Tradiční klubový bufet s domácími buchtami a výborné jizerskohorské koláče doplní kvalitní káva z Křižan, na místě bude i Vegit point a nezapomeneme ani na ty, kteří si rádi dají klobásu či pivo, opět z produkce pivovaru Konrad. Na místě bude dětská školka pro vaše ratolesti a dostatek místa pro vaše klubové stany.

Ubytování

Rádi bychom uvedli, že je přísně zakázáno přenocovat na shromaždišti! Jaké ubytování jsme zajistili?

  • Nouzové ubytování v tělocvičně základní školy v Dubé, která je jen 6,5 km od shromaždiště. Budou k dispozici sprchy a WC. Cena 120 Kč za osobu. Ubytování je možné již od pátku 28. 10. 2022. Nocleh v tělocvičně si můžete rezervovat v ORISu v doplňkových službách.
  • Můžeme určitě doporučit ubytování v penzionu U Rychtářky.
  • Další ubytování pořadatel nezajišťuje, ale můžete využít naší spolupráce s Booking.com. Mrkněte a objednejte si nějaký hezký přístřešek!

 

Program

Sobota 29. 10. 2022 11:00 start 00 – 6. závod seriálu Czech O-Tour (pozor, změna!) aréna Dřevčice
odpoledne vyhlášení vítězů 6. závodu aréna Dřevčice
Neděle 30. 10. 2022 09:00 start 00 – 7. závod seriálu Czech O-Tour (pozor, změna!) aréna Dřevčice
odpoledne vyhlášení vítězů 7. závodu aréna Dřevčice
odpoledne vyhlášení celkových vítězů seriálu aréna Dřevčice

Upozornění

Nezapomeňte, prosím, že na těchto závodech platí zákaz bot s hřeby! A také to, že v noci ze soboty na neděli dojde k přechodu na standardní (“zimní”) čas.

Termín přihlášek

Přihlásit se můžete do 15. 10. 2022 v IS ORIS nebo přes online formulář na našem webu (výjimečně na e-mail info@o-tour.cz). Dohlášky jsou možné za zvýšené startovné do 22. 10. 2022. Na místě pak dle kapacitních možností pořadatele pouze do kategorií pro veřejnost.

 

Hlavní pořadatelé a měřítka map

Sobotní krátkou trať pro vás staví úspěšný závodník z loňského MS Pavel Kubát spolu se svou ženou Janou, hlavním rozhodčím je Petr Kadavý. Veteráni dostanou mapu v měřítku 1 : 7 500, ostatní pak budou mít 1 : 10 000. Nedělní klasickou trať připravuje zkušená stavitelská dvojice Kateřina Kašková a Jaroslav Polák, hlavního rozhodčího této dvojici již tradičně vykonává Dominika Pachnerová. I v tomto závodě budou mít veteráni mapu v měřítku 1 : 7 500, ostatní pak 1 : 10 000.