10 zásadních informací, které si přečtěte před odjezdem na Czech O-Tour

27. 10. 2022

Již za několik desítek hodin se 1500 závodníků objeví na louce u Dřevčic v katastru města Dubá, aby sbírali poslední body do seriálu Czech O-Tour. Na co si mají dát pozor a co je čeká?

Kam to jedu?

Na závody jedete do obce Dřevčice u Dubé, auto necháte dle pokynů pořadatelů v areálu zemědělského statku v Dřevčicích (50.5766664N, 14.4947519E), po naplnění kapacity na sousední louce. Odtud budete pokračovat cca 800 metrů na louku, kde je umístěna aréna závodů, ve které najdete vytištěné popisy kontrol tvé kategorie, startovní čísla pro všechny závodníky (na prezentaci v obálkách po klubech – změna oproti Jizerkám i Terezínu) a bohatý catering – koláče, káva, polévka, teplé jídlo, pivo, limo, svařák a další. 

Kdy startuji

Start je v sobotu od 11:00, v neděli od 9:00. Podívejte se na startovky:

Zkontrolujte si čas na startovním čísle s časem ve startovce, která je závazná!

Na trať!

V sobotu mají start všechny kategorie stejný (1700 m od centra závodů), ale budou dva odlišné cíle. Přímo do arény doběhnou kategorie s kratší délkou, tj. HDR, DH10 – DH14, D55 – D75, H55B, H65 – H75, OPEN KRÁTKÁ, ZAČÁTEČNÍK, NEBOJSA. Ostatní kategorie mají cíl vzdálený 700 metrů.
Naopak v neděli jsou dva starty (2600 – 2800 m vzdálené), které jsou však umístěné velmi blízko sebe. Cesta na start je opravdu dlouhá, ale je to z důvodu nařízení CHKO, kdy je nutné jít na start pouze po větších cestách. Trať možná bude o trochu více “middlová”, než jste zvyklí, ale pro řadu závodníků to bude poslední závod sezóny, tak je potřeba si užít více kontrol a navíc v tomto krásném terénu. Oproti sobotě bude nedělní cíl v aréně závodu pro všechny kategorie. Mapy se nevybírají, dodržte fair play! 

Více naleznete v pokynech závodů.

Voděodolnost mapy

Chceme, aby mapa vydržela všechno. Běží se v náročném terénu, navíc je otázka počasí. Během MS při závodě štafet se některým závodníkům mapa i přes její voděodolnost roztrhla. Rozhodli jsme se proto zainvestovat do maximální voděodolnosti a snížit riziko poškození mapy. V sobotu tak bude mapa vytištěná na pretexu a zabalená do kvalitního mapníku, v neděli pak vytiskneme mapu a tratě na polyart a současně taky zabalíme do mapníku. Bude nás pak zajímat, co si lidé o tomto experimentu budou myslet po závodě. Je nám trochu jasné, že se nejedná o nejlepší ekologické řešení, ale jde nám o to, aby vás náročný terén neomezoval ve vaší orientaci.

Změna času ze soboty na neděli

V noci ze soboty na neděli nastane změna času. Čas se posune o jednu hodinu zpět z 3:00 na 2:00. I když je nedělení start již v 9:00, podle starého to bude v 10:00. Nezapomeňte si seřídit hodinky.

Zákaz obuvi s kovovými hřeby

Po celý víkend je přísný zákaz používání veškeré obuvi s kovovými hřeby. Bude kontrolováno. Nejsou tolerovány ani kotníkové boty s hřeby.

Zákaz trénování i přenocování

Vlastnictví mapy neopravňuje k tréninku – a to jak před nebo v průběhu závodů, tak i po závodech. Podle předběžné domluvy s CHKO a vlastníky pozemků máme šanci zde do budoucna pořádat pouze menší závody s předem jasně odsouhlasenými tratěmi a domluvou několik měsíců předem. Běhání v této lokalitě je velmi vzácné, proto prosíme, abyste si vážili této možnosti. Stejně tak je zakázáno i přenocování v aréně závodu. 

Tejpování s GemMedical

Celou sobotu bude možné navštívit stánek GemMedical, kde bude možnost aplikace tejpu profesionálem (100 Kč). Od 14:30 zde bude probíhat workshop na téma  problematiky kotníků. Zastavte se a dozvíte se řadu užitečných rad a tipů.
Pokud budete kupovat produkty online, můžete ušetřit s GemMedical při nákupu v jejich e-shopu. 15% slevu můžou uplatnit všichni registrovaní v ČSOS na produkty GemMedical po zadání kódu CSOS15 a 5% slevu na produkty ostatních značek (použijte kód CSOS5).

Vybavte se na zimu

Jestli si potřebujete cokoliv koupit nejen na podzimní či zimní sezónu, rozhodně najděte chvilku na výběr vhodného kousku. Budete mít totiž opravdu velký výběr. Jaké sportovní stánky zde můžete navštívit? Naši tradiční parťáci O-RUN i Sporticus (ten pouze v sobotu) budou v první linii. Přijet má i německý prodejce OB vybavení Sportvogl. A řada dalších stánků a výběru sortimentu od GemMedical, Bohouška nebo si popovídat ve stánku s čelovkami Lucifer s majitelem Petrem Dvořákem. V neděli pak závody navštíví výrobce čepic a čelenek Rituall.

Stáhni si aplikaci

Aplikace OTour je už standardem závodů Czech O-Tour. Najdete v ní svůj startovní čas v každé etapě, ale i online výsledky, aktuální bodové pořadí týmů či odkaz na pokyny. Pomocí appky také dojedete až do lokality závodů.

Stahujte zde: