Děkujeme! Seriál Czech O-Tour v roce 2022 skončil. Od jara jedeme dál

31. 10. 2022

Celoroční seriál Czech O-Tour zakončil své letošní dějství 6. a 7. závodem na Kokořínsku. Přilákal přes 1300 závodníků, kteří v sobotu běželi krátkou trať a v neděli klasickou trať. To vše v krásném skalnatém údolí v Dřevčicích u Dubé. Na startu se představila také řada nynějších českých reprezentantů včetně tahouna Tomáše Křivdy. “Nejlepší pískovcový terén, v jakém jsem kdy běžel,” nešetřil medailista ze Světových her chválou na mapově náročný terén sobotní krátké trati.

Klubová soutěž byla týmovým vyvrcholením roku, počítaly se nejlepší výkony dětí, elitních závodníků i veteránů a zapojilo se přes 160 klubů! Nakonec byl tím nejlepším SK Praga, který se ziskem 7696 bodů porazil Slavii Liberec Orienteering jen o 22 bodů. Třetí místo putuje do Prahy zásluhou Oddílu OB Kotlářka.

Děkujeme moc všem závodníkům, partnerům a pořadatelům. Bez všech těchto částí by celoroční seriál nemohl proběhnout. Myšlenka vznikla v prosinci 2021, kdy nám nebylo definitivně odsouhlaseno povolení pořádat v CHKO Kokořínsko-Máchův kraj v červenci. A již nyní víme, že obdobný seriál nabídneme i v příštím roce. Na začátku dubna na Plzeňku (jako “generálka” na JMS 2024, které zde proběhne), v létě se vrátíme na Kokořínsko, kde Czech O-Tour bude v rámci Světového poháru v OB. Pomyslná třešnička na dortu se odehraje na Šumavě jen kousek od Boubínského pralesu. “Ráda bych chtěla poděkovat všem organizátorům za skvělé závody v průběhu celého roku. Různé terény, různá roční období, tenhle formát se mi moc líbil a jsem ráda, že bude v příštím roce pokračovat,” říká celková vítězka Czech O-Tour Karolína Kettner. Další informace zveřejníme během listopadu www.o-tour.cz.