Reprezentace si byla zaběhat v terénu Czech O-Tour na Šumavě

21. 1. 2023

Česká reprezentace v dospělých je v těchto na svém letošním prvním soustředění na Šumavě. Sněhové podmínky akci nepřejí, a proto zařazují řadu běžeckých a orienťáckých fází. V pátek 20. ledna se podívali také do prostoru Czech O-Tour v blízkosti Kubovy Hutě, kam zavítají účastníci našich závodů na konci října. Část mapy, kterou na přelomu listopadu a prosince připravil Jiří Vištejn, pokrývá velmi malý prostor. Další části mapy pak připraví Zdeněk Sokolář a Jan Drbal během jara a léta 2023.

Repre běžela trénink s výběhy kopců a mapovými seběhy – můžete se podívat i na GPS záznam. Na tréninku byly z mapy odstraněny některé objekty jako jsou cesty nebo průseky.

“Z terénu jsme měli jen malou ochutnávku, ale byl to hezký pestrý horský les,” popsala reprezentantka Vendula Horčičková. “Nejnáročnější mi připadalo střídání různých typů lesa a přizpůsobování se tomu. Trénink to byl solidní. Na začátku mi chvilku trvalo, než jsem se rozkoukala (a zahřála), pak už to šlo lépe, udělala jsem jen jednu větší chybu v dohledávce,” přiznala závodnice OOB TJ Slovan Luhačovice. Její klubový kolega Vojtěch Sýkora byl s tréninkem také velmi spokojený: “Ideální terén na rychlý middle nebo na štafety s leteckými přesuny mezi detailnějšími pasážemi. Občas záludné hustníkové oblasti s bažinkami, kde jsem loupl i nějakou tu menší chybku.”

O víkendu 28. – 29. října 2023 si v terénu můžete zaběhnout i vy! Více informací k poslední části letošního seriálu Czech O-Tour najdete zde.