První orienťácký bazárek při Kwak Czech O-Tour v Plzni

16. 3. 2023

Válí se ti doma nevyužité sportovní vybavení? Je ti po zimě malý dedáč? Vyrostla tvé ratolesti už zase noha a nesedí jí orientky? Přibal tyto propriety do tašky a dovez je na orienťácký bazárek při Kwak Czech O-Tour v Plzni 1.—2. 4. 2023.

Dej věcem šanci na druhý život.

Podpoř cirkulární ekonomiku.

Nakoupíš, prodáš, pobavíš se.


Jedním z cílů, které Kwak Czech O-Tour nejen pro letošní rok má, je rozšířit závody o smysluplný program mimo les a zároveň nabídnout něco nového a zajímavého. Obojí by měl spojit první český orienťácký bazárek sportovních věcí a vybavení. “Je to způsob jak zhmotnit udržitelnost, kterou často zmiňujeme a zároveň nabídnout netradiční mimozávodní aktivitu. Blešáky jsou téměř českým národním sportem, tak by to mohlo mít úspěch,” usmívá se autor nápadu Jan Picek. “Myslím, že zejména pro rodiny malých orienťáků může jít o velmi zajímavou příležitost, jak sehnat kvalitní sportovní nebo dokonce orienťácké vybavení z druhé ruky. Jak ušetřit či vydělat nějakou tu korunu a zároveň prodloužit život věcem,” domnívá se Jana Kubátová, která bude mít v Plzni Bazárek na starost.

Co se bude prodávat?

Orienťácké vybavení (buzoly, čipy, popisníky, MTBO/LOB mapníky, hodinky s GPS, …), sportovní oblečení (bundy, mikiny, funkční trika a kalhoty, thermoprádlo, elasťáky, čepice, rukavice, šátky, buffy, nákrčníky, podkolenky, funkční ponožky, …), sportovní obuv (běžecká, turistická, MTBO/LOB) a sportovní vybavení (kola, lyže, hůlky, helmy, dětská odrážedla, stany, karimatky, spacáky, batohy, ledvinky). Vše čisté, funkční a v dobrém stavu. 

Jak to v Plzni bude vypadat?

Během soboty bude v označeném stanu probíhat přijímání věcí (přebírání, označení cenovkou s 10% režijní přirážkou, rozdělení podle kategorie a velikosti) a zároveň volný prodej přijatých věcí. V neděli bude pokračovat prodej a zároveň začne vydávání neprodaných kusů a vyplácení výdělku.

A jaký je plán do budoucna? “Rádi bychom z bazárku udělali tradici a minimálně každé jaro  tak nabídli české orienťácké komunitě provětrání nejen šatníku,” plánuje Jan Picek. O osudu bazárku můžeš svým zapojením rozhodnout i ty. Doraž do Plzně a přijeď prodávat či nakoupit!

Případné další dotazy můžeš směřovat také na vedoucí O-Bazárku Janu Kubátovou (jana.kubatova@orientacnisporty.cz