Představujeme lokality Kwak Czech Orienteering Tour #2: 2.–6. července 2024. Kde se poběží?

16. 11. 2023

Kde se poběží druhé kolo Kwak Czech O-Tour v roce 2024? Tato “záhada” nebyla pro většinu asi takovým oříškem. Už dopředu jsme avizovali, že Czech O-Tour bude spojena s mezinárodními závody. A vzhledem k tomu, že v příštím roce se chystá Mistrovství světa juniorů v Plzni, tak je nasnadě, kam Kwak Czech O-Tour zamíří.

To nejlepší, co Plzeňsko nabízí. Krásné terény, které budou použity pro vrcholný svátek nejlepších světových juniorů, okusí také účastníci Kwak Czech O-Tour, a to hned zkraje léta. Prázdninovou pohodu obstarají 4 lesní disciplíny a také sprintový nesoutěžní prolog, který však nebude započítáván do celkového pořadí seriálu. Vedle vlastního závodění bude čas na fandění. Jen připomeňme – z letošního Mistrovství světa juniorů, které proběhlo v rumunském Baia Mare, přivezl český výběr hned 6 cenných medailí!

Jaký bude program?

Než se dostaneme k vlastnímu programu, je potřeba říci, že Ti stačí v podstatě pouze jeden den dovolené pro účast na čtyřdenních závodech. První etapa je ve středu odpoledne a pokud nejsi zdaleka, ráno můžeš do práce. Pátek, kdy je na programu 3. etapa, je naopak státní svátek. Pokud ale chceš zažít celou atmosféru Mistrovství světa juniorů, přijeď už v pondělí 1. července, kde můžeš fandit českým závodníkům při sprintových štafetách a další den si můžeš sprint i přímo vyzkoušet v rámci nesoutěžního prologu.

Den Datum Program JMS Program Czech O-Tour Předběžný start 
Pondělí 1. července 2024 Sprintové štafety
Úterý 2. července 2024 Sprint Prolog 
Středa 3. července 2024 Klasická trať E1 – krátká trať 14:00
Čtvrtek 4. července 2024 Volný den E2 – klasická trať 10:00
Pátek 5. července 2024 Krátká trať E3 – klasická trať  10:00
Sobota 6. července 2024 Štafety E4 – krátká trať 14:00

 

Czech O-Tour na Plzeňsku není koncipovaná “jen” jako doprovodná akce velké mezinárodní soutěže, ale vše jsme promysleli tak, aby si na své přišli i diváci a všichni účastníci. U tří etap bude cíl v blízkosti či přímo v aréně JMS, pouze u jedné etapy bude cíl mimo, ale v dochozí vzdálenosti (do 1 km). V současné chvíli ale nemůžeme víc prozradit o arénách nebo přesných terénech, protože vše bude odhaleno až v Bulletinu č. 3 Mistrovství světa juniorů, který vyjde na konci března.

Co ale slíbit můžeme je, že se můžete těšit na krásné lesy typické pro oblast Plzeňského kraje, tedy na vrstevnicové, porostové i kamenité detaily a hlavně na parádní letní atmosféru velkého závodu v hlavním městě piva.

Nepromeškej přihlášku

Postupně od 9. do 23. listopadu odkrýváme jednotlivé lokality Czech O-Tour 2024. Právě už za týden, 23. listopadu, zveřejníme také další informace k seriálu, novinky, rozpis a ve 20:24 pak spustíme v ORISu přihlášky na jednotlivé závody i celý seriál. Tento termín nepromeškej. Pro nejrychlejší totiž máme zajímavou nabídku:

  • V rámci prvních 300 přihlášek (po naplnění tohoto počtu) na jednotlivé kolo vylosujeme vždy 5 šťastných výherců, kteří budou mít zdarma 1 závod v lokalitě, na kterou se přihlásili
  • V rámci prvních 150 přihlášek (po naplnění tohoto počtu) na celý seriál vylosujeme 3 šťastné výherce, kteří budou mít celý seriál zdarma 

Termínovka 2024

24. března 2024 Mirakulum 
2. – 6. července 2024 Plzeňsko
26. – 28. října 2024 Beskydy

Spuštění přihlášek Kwak Czech O-Tour 2024 bude 23. listopadu ve 20:24.