O seriálu

Seriál Czech O-Tour 2023 tvoří osm individuálních závodů během tří víkendů od jara do podzimu. Na programu jsou čtyři krátké trati, jeden sprint a tři klasické trati.

Pravidla seriálu

Tři lokality

Dohromady jsou připravovány 3 série závodů:

Na každý závod je omezení v podobě limitu účasti 1500 závodníků. V případě, že chcete mít jistotu startovního místa, doporučujeme se přihlásit rovnou na celý seriál. Kromě výhodnějšího startovného jsou součástí unikátní tištěné O-křížovky a slevy u našich partnerů!  


Za každého závodníka vysadíme strom

Les je pro orientační běžce tělocvičnou. Spojili jsme se s Nadací Ivana Dejmala a chceme jako orientační běžci rozvíjet projekt na zvýšení stability lesních porostů. Jedním ze základních problémů našich lesů je totiž výskyt monokulturních druhů dřevin a kvůli tomu řadu míst zasáhla kůrovcová kalamita. Za každého závodníka přihlášeného alespoň na jeden závod Czech O-Tour 2023 tak vysadíme právě jeden strom (zpravidla jedli, buk, modřín nebo lípu), které jsou nezbytné pro dlouhodobě stabilnější a přirozenější lesy. Chcete podpořit projekt ještě více? Za každou přihlášku do celého seriálu zasadíme právě dva stromy.


Po stopách MS 2021

Ročník Czech O-Tour 2022 se vydal po stopách MS 2021. Jednali jsme celý podzim 2021 s představiteli nejrůznějších institucí nebo orgánů ochrany přírody s cílem umožnit každému zaběhat si v terénech, kde se proháněli nejlepší závodníci světa na MS v orientačním běhu 2021. Jelikož v prostoru štafet a klasické trati na Kokořínsku nebylo možné v tak velkém měřítku uspořádat závody v červenci (i přes povolení v roce 2021), snažil se organizační tým negativní zprávu proměnit ve velmi unikátní akci, která v celosvětovém měřítku nemá obdoby: tak trochu jiný celoroční seriál v těch nejlepších terénech MS.