O seriálu

Seriál Czech O-Tour 2023 tvoří osm individuálních závodů během tří víkendů od jara do podzimu. Na programu jsou čtyři krátké trati, jeden sprint a tři klasické trati.

Pravidla seriálu

Tři lokality

Dohromady jsou připravovány 3 série závodů:

Na každý závod je omezení v podobě limitu účasti 1500 závodníků. V případě, že chcete mít jistotu startovního místa, doporučujeme se přihlásit rovnou na celý seriál. Kromě výhodnějšího startovného jsou součástí unikátní tištěné O-křížovky a slevy u našich partnerů!  

1. závod Czech O-Tour 2023 E1 Plzeňsko
2. závod Czech O-Tour 2023 E2 Plzeňsko
3. závod Czech O-Tour 2023 E1 Kokořínsko
4. závod Czech O-Tour 2023 E2 Kokořínsko
5. závod Czech O-Tour 2023 E3 Kokořínsko
6. závod Czech O-Tour 2023 E4 Kokořínsko
7. závod Czech O-Tour 2023 E1 Šumava
8. závod Czech O-Tour 2023 E2 Šumava

Orienťácký les

Les je pro orientační běžce tělocvičnou. Spojili jsme se s Nadací Ivana Dejmala a chceme jako orientační běžci rozvíjet projekt na zvýšení stability lesních porostů. Jedním ze základních problémů našich lesů je totiž výskyt monokulturních druhů dřevin a kvůli tomu řadu míst zasáhla kůrovcová kalamita. Za každého účastníka, který je přihlášen na celý letošní seriál Czech O-Tour, zasadíme právě jeden strom. Pro vítěze každé etapy pak rovnou tři sazenice. V podzimních měsících (říjen až listopad) si pak každý účastník nebo výherce může svoji sazenici přímo zasadit. To platí i o další účastníky a zájemce, kteří chtějí přispět na výsadbu orienťáckého lesa. Celou výsadbu zmapujeme do velmi podrobné orienťácké mapy, kde ke každé sazenici znázorníme jména všech dárců, účastníků celého seriálu nebo výherců.


Po stopách MS 2021

Ročník Czech O-Tour 2022 se vydal po stopách MS 2021. Jednali jsme celý podzim 2021 s představiteli nejrůznějších institucí nebo orgánů ochrany přírody s cílem umožnit každému zaběhat si v terénech, kde se proháněli nejlepší závodníci světa na MS v orientačním běhu 2021. Jelikož v prostoru štafet a klasické trati na Kokořínsku nebylo možné v tak velkém měřítku uspořádat závody v červenci (i přes povolení v roce 2021), snažil se organizační tým negativní zprávu proměnit ve velmi unikátní akci, která v celosvětovém měřítku nemá obdoby: tak trochu jiný celoroční seriál v těch nejlepších terénech MS.