O seriálu

Seriál tvoří sedm individuálních závodů během tří víkendů od jara do podzimu 2022. Sedmička se skládá ze 2 sprintů, 3 krátkých tratí a 2 klasických tratí.

Po stopách MS

Podtitul celých závodů se vrací k loňskému šampionátu. Jednali jsme celý podzim 2021 s představiteli nejrůznějších institucí nebo orgánů ochrany přírody s cílem umožnit každému zaběhat si v terénech, kde se proháněli nejlepší závodníci světa na MS v orientačním běhu 2021. Jelikož v prostoru štafet a klasické trati na Kokořínsku nelze v tak velkém měřítku uspořádat závody v červenci (i přes povolení v roce 2021), snažil se organizační tým negativní zprávu proměnit ve velmi unikátní akci, která v celosvětovém měřítku nemá obdoby: tak trochu jiný celoroční seriál v těch nejlepších terénech MS.

Pravidla seriálu

Tři víkendy

Dohromady jsou připravovány 3 nabité víkendy:

Na každý závod je omezení v podobě limitu účasti. V případě, že chcete mít jistotu startovního místa, doporučujeme se přihlásit rovnou na celý seriál. Kromě výhodnějšího startovného je součástí předplatné Svět běhu na celý rok 2022 zdarma!  

Za každého závodníka vysadíme strom

Les je pro orientační běžce tělocvičnou. Spojili jsme se s Nadací Ivana Dejmala a chceme jako orientační běžci rozvíjet projekt na zvýšení stability lesních porostů. Jedním ze základních problémů našich lesů je totiž výskyt monokulturních druhů dřevin a kvůli tomu řadu míst zasáhla kůrovcová kalamita. Za každého závodníka přihlášeného alespoň na jeden závod Czech O-Tour 2022 tak vysadíme právě jeden strom (zpravidla jedli, buk, modřín nebo lípu), které jsou nezbytné pro dlouhodobě stabilnější a přirozenější lesy. Chcete podpořit projekt ještě více? Za každou přihlášku do celého seriálu zasadíme právě dva stromy.