Časté dotazy

Proč není zachován původní koncept, tj. šestidenní v létě?
CHKO Kokořínsko-Máchův kraj nám nepovolila vstup do lesa v polovině července 2022 i přes povolení pro rok 2021 a telefonický souhlas na jaře 2021, kdy jsme jednali o přesunu na rok 2022. Vedli jsme během podzimu 2021 řadu jednání, která nevedla k pozitivnímu konci. Mohli jsme tak celé šestidenní závody zrušit nebo pořádat pouze v některých lokalitách. To jsme ale nechtěli. A proto jsme přišli s konceptem, který v průběhu celého roku 2022 nabídne mnohem více, než jsme původně plánovali. Věříme, že naši snahu oceníte a na závody se vypravíte.

Co když se budou muset některé závody posunout nebo upravit kvůli covidovým (či jiným) opatřením a já budu mít zaplacen celý seriál?
Nemusíte se bát. Pokud by závod nemohl proběhnout, pak si budete moci vybrat, zda vám vrátíme startovné (příp. poměr z celého seriálu) nebo se zúčastníte závodu v náhradním termínu.

Proč se nemůžu přihlásit již nyní?
Chceme aby se informace dostaly ke všem klubům i zájemcům. Proto jsme 17. ledna zveřejnili celý koncept a až od 1. února spouštíme přihlášky, aby všichni měli stejné podmínky i s ohledem na stanovený limit startujících.