Časté dotazy

Co když se budou muset některé závody posunout nebo upravit kvůli covidovým (či jiným) opatřením a já budu mít zaplacen celý seriál?
Nemusíte se bát. Pokud by závod nemohl proběhnout, pak si budete moci vybrat, zda vám vrátíme startovné (příp. poměr z celého seriálu) nebo se zúčastníte závodu v náhradním termínu.

Co znamená prakticky přihlásit se na celý seriál? Přihlásit se na 8 různých jednotlivých závodů?
Nikoliv. Na celý seriál se přihlásíte přes tuto stránku v ORISu.

Přihlásil(a) jsem se na celý seriál, ale koukám do jednotlivých závodů v ORIS a tam se to nepropsalo. Je to správně?
Ano, je. Přihlášky jsou oddělené. Ve startovní listině pro daný závod pak ale najdete jak závodníky přihlášené na celý seriál, tak pouze na daný závod. Pokud jste proto přihlášení na celý seriál, nemusíte se bát, že nejste propsaní i v rámci daného závodu. Počítáme s vámi. U každého závodu naleznete v odkazech i link na přihlášky na celý seriál, kde si svou přihlášku můžete zkontrolovat. Případné nejasnosti s námi můžete vyřešit na mailu info@o-tour.cz

Přihlásil(a) jsem se na celý seriál, ale v průběhu roku jsem se zranil(a) a nebudu se moct zúčastnit všech závodů. Mám nárok na vrácení startovného?
Vzhledem k tomu, že přihláška na celý seriál je cenově zvýhodněná a jsou s ní spojené další benefity, nebudeme startovné vracet. Máte ale možnost najít za sebe náhradníka. Nabízíme změnu jména za poplatek 100 Kč. Pokud chcete pouze změnit svou kategorii, pak  je to do 10 dnů před závodem zdarma, později opět za poplatek 100 Kč a pouze pokud bude volná kapacita. Změny nám nahlašte na info@o-tour.cz.

Mohu za sebe najít náhradníka i pokud jsem přihlášen(a) jen na jednotlivá kola a nemohu se zúčastnit?
Ano, je to možné i u jednotlivých kol. Změna jména v rámci kategorie je zdarma nejpozději 10 dní před závodem. Pozdější změna a změna kategorie po termínu přihlášek bude možná pouze při volné kapacitě a za poplatek 100 Kč.

Jsem přihlášen(a) na celý seriál – mohu v průběhu roku změnit kategorii?
Ano, je to možné zdarma, ale nejspíš tím přijdete o velmi dobrý výsledek v celoročním hodnocení seriálu, protože budete započítán(a) v obou kategoriích. Požadovanou změnu oznamte mailem na info@o-tour.cz nejpozději 10 dní před závodem. Pozdější změna bude možná pouze při volné kapacitě a za poplatek 100 Kč.

Přihlásil(a) jsem sebe a další závodníky přes online přihláškový formulář, každý má vlastní variabilní symbol, mohu zaplatit za všechny najednou?
Ano, není nutné posílat jednotlivé platby za každého závodníka. Napište ale prosím variabilní symboly do zprávy pro příjemce, nebo nám pošlete vysvětlující email na info@o-tour.cz, abychom platbu správně přiřadili.

Musím se dostavit na prezentaci?
Ne, pokud máte v pořádku uhrazené startovné a nepožadujete žádnou změnu. Na prezentaci musí ti, co se chtějí dohlásit, případně změnit číslo čipu nebo jinou změnu ohledně svého závodu. A samozřejmě se tam musí dostavit ti, kteří nemají kompletně uhrazené startovné.

Jak mám postupovat, pokud jsem přihlášen na celý seriál Czech O-Tour a chtěl bych si objednat doplňkovou službu ubytování na jednotlivých závodech, například v kempu Ejpovice při jarním kole v Plzni?
Objednat ubytování si v ORIS může i ten, kdo se na ten daný závod (resp. konkrétní ID závodu v ORIS) nepřihlašuje. Stačí u Plzně vybrat “Přihlásit”, nepřihlašovat se ale do kategorie, jen si dole vybrat z doplňkových služeb kliknutím na nákupní vozík. Pokud by to přesto nešlo, napište své požadavky na info@o-tour.cz a my to zařídíme.

Začátkem roku jsem se přihlašoval na celý seriál, ale nevidím se nyní v přihlášených do Plzně, na Kokořínsko nebo Šumavu. Mám se znovu přihlásit? Ne, další přihlášku určitě nedělejte. Zkontrolujte si, že jste mezi přihlášenými v ORIS na celý seriál. Pokud ano, pak se u závodů v Plzni / na Kokořínsku / na Šumavě uvidíte až ve startovce. Pro její tvorbu spojíme data přihlášek ze seriálu a příslušného kola seriálu.

Časté dotazy začátečníků a nováčků

Jsem na závodech poprvé. Bude někdo na startu nebo u registrace nápomocný?
Pochopitelně. Budeme se snažit ve všem vyhovět. Pokud Tě ale napadá dotaz už před závody, neboj se nás kontaktovat.

Pokud start není v centru závodu, jak mám dlouho jít předem, abych vše v klidu stihl?
Pokud na start lehce klusneš, pak počítej s dobou cca 10-15 min/km. Až se objeví tvůj startovní čas na hodinách, můžeš vstoupit do koridoru.

Co jsou popisy kontrol a potřebuji je vůbec?
Jsou velmi důležité. Najdeš na nich číslo každé kontroly a také upřesnění, kde se nachází nebo jakou má objekt u kontroly velikost nebo rozměry. V rámci Czech O-Tour jsou natištěné na mapě, ale běžně jsou k dispozici volně na shromaždišti závodu.

Může mi někdo při závodě poradit?
V rámci Pravidel orientačního běhu je to zakázané, nicméně jedná se o individuální přístup. Pokud jsi opravdu ztracen, neboj se zeptat kolemjdoucího běžce, zda by ti neukázal v tvé mapě, kde se zrovna nacházíte.

Kde si mohu zapůjčit čip?
Zapůjčení čipu je součástí přihlášky.