Časté dotazy

Co když se budou muset některé závody posunout nebo upravit kvůli covidovým (či jiným) opatřením a já budu mít zaplacen celý seriál?
Nemusíš se bát. Pokud by závod nemohl proběhnout, pak si budeš moci vybrat, zda ti vrátíme startovné (příp. poměr z celého seriálu) nebo se zúčastníš závodu v náhradním termínu.

Co znamená prakticky přihlásit se na celý seriál? Přihlásit se jednotlivě v ORIS na 9 různých jednotlivých závodů?
Nikoliv. Na celý seriál se přihlásíš jednoduše přes tuto stránku v ORISu. Po skončení termínu přihlášek pak data nahrajeme k jednotlivým kolům.

Přihlásil(a) jsem se na celý seriál, ale koukám do jednotlivých závodů v ORIS a tam se to nepropsalo. Je to správně?
Pokud ještě neskončil termín přihlášek seriálu, pak je to správně. Po uzavření přihlášek seriálu pak data nahrajeme k jednotlivým kolům. Vklady zůstanou platné u seriálu, ale u jednotlivých kol si budeš moci zkontrolovat svou přihlášku (jméno, kategorie, čip). Případné nejasnosti s námi můžeš vyřešit na mailu info@o-tour.cz

Přihlásil(a) jsem se na celý seriál, ale v průběhu roku jsem se zranil(a) a nebudu se moct zúčastnit všech závodů. Mám nárok na vrácení startovného?
Vzhledem k tomu, že přihláška na celý seriál je cenově zvýhodněná a jsou s ní spojené další benefity, nebudeme startovné vracet. Máš ale možnost najít za sebe náhradníka. Nabízíme změnu jména za poplatek 100 Kč. Pokud chceš pouze změnit svou kategorii, pak  je to do 10 dnů před závodem zdarma, později opět za poplatek 100 Kč a pouze pokud bude volná kapacita. Změny nám nahlaš na info@o-tour.cz.

Mohu za sebe najít náhradníka i pokud jsem přihlášen(a) jen na jednotlivá kola a nemohu se zúčastnit?
Ano, je to možné i u jednotlivých kol. Změna jména v rámci kategorie je zdarma nejpozději 10 dní před závodem. Pozdější změna a změna kategorie po termínu přihlášek bude možná pouze při volné kapacitě a za poplatek 100 Kč.

Jsem přihlášen(a) na celý seriál – mohu v průběhu roku změnit kategorii?
Ano, je to možné zdarma, ale nejspíš tím přijdeš o velmi dobrý výsledek v celoročním hodnocení seriálu, protože budeš započítán(a) v obou kategoriích. Požadovanou změnu oznam mailem na info@o-tour.cz nejpozději 10 dní před závodem. Pozdější změna bude možná pouze při volné kapacitě a za poplatek 100 Kč.

Musím se dostavit na prezentaci?
Ne, pokud máš v pořádku uhrazené startovné a nepožaduješ žádnou změnu nebo nepotřebuješ půjčit čip. Na prezentaci musí ti, co se chtějí dohlásit, případně změnit číslo čipu nebo jinou změnu ohledně svého závodu. A samozřejmě se tam musí dostavit ti, kteří nemají kompletně uhrazené startovné.

Jak mám postupovat, pokud jsem přihlášen na celý seriál Czech O-Tour a chtěl bych si objednat doplňkovou službu ubytování na jednotlivých závodech?
Objednat ubytování si v ORIS může i ten, kdo se na ten daný závod (resp. konkrétní ID závodu v ORIS) nepřihlašuje. Stačí u daného závodu vybrat “Přihlásit”, nepřihlašovat se ale do kategorie, jen si dole vybrat z doplňkových služeb kliknutím na nákupní vozík. Pokud by to přesto nešlo, napiš své požadavky na info@o-tour.cz a my to zařídíme.

Časté dotazy začátečníků a nováčků

Jsem na závodech poprvé. Bude někdo na startu nebo u registrace nápomocný?
Pochopitelně. Budeme se snažit ve všem vyhovět. Pokud Tě ale napadá dotaz už před závody, neboj se nás kontaktovat.

Pokud start není v centru závodu, jak mám dlouho jít předem, abych vše v klidu stihl?
Pokud na start lehce klusneš, pak počítej s dobou cca 10-15 min/km. Až se objeví tvůj startovní čas na hodinách, můžeš vstoupit do koridoru.

Co jsou popisy kontrol a potřebuji je vůbec?
Jsou velmi důležité. Najdeš na nich číslo každé kontroly a také upřesnění, kde se nachází nebo jakou má objekt u kontroly velikost nebo rozměry. V rámci Czech O-Tour jsou natištěné na mapě, ale běžně jsou k dispozici volně na shromaždišti závodu.

Může mi někdo při závodě poradit?
V rámci Pravidel orientačního běhu je to zakázané, nicméně jedná se o individuální přístup. Pokud jsi opravdu ztracen, neboj se zeptat kolemjdoucího běžce, zda by ti neukázal v tvé mapě, kde se zrovna nacházíte.

Kde si mohu zapůjčit čip?
Zapůjčení čipu je součástí přihlášky. Vyplň tedy tuto žádost v přihlášce a v den závodu si jej přijď vyzvednout na prezentaci.

Kde dostanu mapu?
Mapu dostaneš až na startu.