Časté dotazy

Proč není zachován původní koncept, tj. šestidenní v létě?
CHKO Kokořínsko-Máchův kraj nám nepovolila vstup do lesa v polovině července 2022 i přes povolení pro rok 2021 a telefonický souhlas na jaře 2021, kdy jsme jednali o přesunu na rok 2022. Vedli jsme během podzimu 2021 řadu jednání, která nevedla k pozitivnímu konci. Mohli jsme tak celé šestidenní závody zrušit nebo pořádat pouze v některých lokalitách. To jsme ale nechtěli. A proto jsme přišli s konceptem, který v průběhu celého roku 2022 nabídne mnohem více, než jsme původně plánovali. Věříme, že naši snahu oceníte a na závody se vypravíte.

Co když se budou muset některé závody posunout nebo upravit kvůli covidovým (či jiným) opatřením a já budu mít zaplacen celý seriál?
Nemusíte se bát. Pokud by závod nemohl proběhnout, pak si budete moci vybrat, zda vám vrátíme startovné (příp. poměr z celého seriálu) nebo se zúčastníte závodu v náhradním termínu.

Co znamená prakticky přihlásit se na celý seriál? Přihlásit se na 7 různých jednotlivých závodů?
Nikoliv. Na celý seriál se přihlásíte přes tuto stránku v ORISu.

Přihlásil(a) jsem se na celý seriál, ale koukám do jednotlivých závodů v ORIS a tam se to nepropsalo. Je to správně?
Ano, je. Přihlášky jsou oddělené. Ve startovní listině pro daný závod pak ale najdete jak závodníky přihlášené na celý seriál, tak pouze na daný závod. Pokud jste proto přihlášení na celý seriál, nemusíte se bát, že nejste propsaní i v rámci daného závodu. Počítáme s vámi. Případné nejasnosti s námi můžete vyřešit na mailu info@o-tour.cz

Přihlásil(a) jsem se na celý seriál, ale v průběhu roku jsem se zranil(a) a nebudu se moct zúčastnit všech závodů. Mám nárok na vrácení startovného?
Vzhledem k tomu, že přihláška na celý seriál je cenově zvýhodněná a jsou s ní spojené další benefity, nebudeme startovné vracet. Máte ale možnost najít za sebe náhradníka. Nabízíme změnu jména v rámci kategorie zdarma, pokud nám to nahlásíte na info@o-tour.cz nejpozději 7 dnů před závodem.

Mohu za sebe najít náhradníka i pokud jsem přihlášen(a) jen na jednotlivá kola a nemohu se zúčastnit?
Ano, je to možné i u jednotlivých kol. Změna jména v rámci kategorie je zdarma nejpozději 7 dní před závodem.

Jsem přihlášen(a) na celý seriál – mohu v průběhu roku změnit kategorii?
Ano, je to možné zdarma, ale nejspíš tím přijdete o velmi dobrý výsledek v celoročním hodnocení seriálu, protože budete započítán(a) v obou kategoriích. Požadovanou změnu oznamte mailem na info@o-tour.cz nejpozději 7 dní před závodem.

Přihlásil(a) jsem sebe a další závodníky přes online přihláškový formulář, každý má vlastní variabilní symbol, mohu zaplatit za všechny najednou?
Ano, není nutné posílat jednotlivé platby za každého závodníka. Napište ale prosím variabilní symboly do zprávy pro příjemce, nebo nám pošlete vysvětlující email na info@o-tour.cz, abychom platbu správně přiřadili.

Musím se dostavit na prezentaci?
Ne, pokud máte v pořádku uhrazené startovné a nepožadujete žádnou změnu. Na prezentaci musí ti, co se chtějí dohlásit, případně změnit číslo čipu nebo jinou změnu ohledně svého závodu. A samozřejmě se tam musí dostavit ti, kteří nemají kompletně uhrazené startovné.

Jak mám postupovat, pokud jsem přihlášen na celý seriál Czech O-Tour a chtěl bych si objednat doplňkovou službu ubytování na závodech v Jizerkách v autokempu Tanvaldský Špičák?
Objednat ubytování si v ORIS může i ten, kdo se na ten daný závod (resp. konkrétní ID závodu v ORIS) nepřihlašuje. Stačí u Jizerek vybrat “Přihlásit”, nepřihlašovat se ale do kategorie, jen si dole vybrat z doplňkových služeb kliknutím na nákupní vozík. Pokud by to přesto nešlo, napište své požadavky na info@o-tour.cz a my to zařídíme.

Začátkem roku jsem se přihlašoval na celý seriál, ale nevidím se nyní v přihlášených na Jizerky. Mám se znovu přihlásit?Ne, další přihlášku určitě nedělejte. Zkontrolujte si, že jste mezi přihlášenými v ORIS na celý seriál. Pokud ano, pak se u Jizerek uvidíte až ve startovce. Pro její tvorbu spojíme data přihlášek ze seriálu a Jizerek.